AK PARTİ’DE MADEM DEĞİŞİM ZAMANI...
Nurettin ARKAN

Nurettin ARKAN

AK PARTİ’DE MADEM DEĞİŞİM ZAMANI...

30 Nisan 2017 - 08:35

Sabah gazeteleri şöyle bir tararken Hürriyet Gazetesi yazarlarından Abdülkadir Selvi’nin bir yazısı dikkatimi çekti. Selvi kaleme aldığı yazısında ‘Erdoğan’ın çizdiği yol haritasi’ başlığını kullanmış ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yapılan anayasa değişikliğiyle partisine Genel Başkan olarak davet edildiğini bahsetmiş. Selvi, yazısının devamında ise Erdoğan’ın Genel Başkan olması ile birlikte izleyeceği yol haritasından bahsederek önemli konulara vurgu yapmış.

Yazıda Erdoğan’ın bu yıl içerisinde teşkilatlarda ve belediyelerde değişim ve düzenleme yılı olacağından söz edilmiş. Yazar yazısında; “Cumhurbaşkanı Erdoğan, ilk talimatını ‘belediye’lerle ilgili olarak veriyor. Referandumda bazı belediyeler ile teşkilatların yeterince çalışmadığını hatta bazı yerlerde evet oylarını aşağıya çektiğini belirtiyor. “Belediye başkanlıklarını tek tek değerlendirin. Sonuçlara olumsuz etkisi olan belediye başkanlarını alın, yerine belediye meclisinden birini seçin” diyor. Ardından uyarıyor, “Bunu geciktirmeden yapın. 2018’de icraat yaparlar. 2019 zaten seçim yılı. Belediye meclisinden seçilen arkadaş başarılı olursa 2019’da onu aday gösteririz” diyor.

İkinci sırada ‘teşkilat’lar geliyor. Cumhurbaşkanı, “İl başkanlarından yorulanları, heyecanını kaybedenleri, sahada çalışmayanları belirleyin, kongre sürecinde değiştirin. Bize sahada heyecanla çalışacak İl başkanları lazım” diyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti teşkilatları, belediye başkanlıkları ve hükümetteki değişikliklerin 2017 yılında tamamlanmasını istiyor. Çünkü 2018 yılını başta ekonomi ve yerel yönetimler olmak üzere icraat yılı olarak görüyor. Konuşulanlardan edindiğim izlenim, 2018 yılı icraat açısından çok önemli bir yıl olacak” cümlelerine yer veriyor.

AL BENDEN DE O KADAR

Sayın Cumhurbaşkanı bencede çok önemli ve radikal bir karar almış. Bugün birçok il ve ilçe teşkilatlarında parti aşkı olmayan sadece bir üst basamağa geçebilmek için göreve talip olan, bunun için mücadele veren teşkilat yöneticileri ile bu partinin bir yere gelmesini beklemek hayalcilikten öteye gitmeyecektir.

Çok uzağa gitmeye gerek yok hemen yanıbaşımızda yaşanan olaylara bakmak yeterlidir. Yakalarında AK Parti rozeti, gönüllerinde ise koltuk sevdası olan ancak umduğunu bulamayınca anında 90 derece dönüş yapan, Sayın Erdoğan’a ağız dolusu kin ve nefretini kusan insanlarla yatıp kalkan onların ağzına bakan  kaç insan tanıdık Yalvaç’ta.

AK Parti daha uzun yıllar iktidar olmak istiyor, ANAP gibi DYP gibi DSP gibi tarihe gark olmak istemiyorsa Sayın Cumhurbaşkanı’nın düşündüğü gibi 2017 yılını değişim ve yenilenme yılı olarak ilan etmesi ve bunu da hemen uygulamaya koyması şart. Bu hesapçılarla teşkilatçılıkta olmaz, particilikte olmaz. Bana varsa bir avanta partiliyim yoksa bana ne partiden bana ne ülkeden diyenlerin kesinlikle ihraç edilmesi şart.

KERAMETİ KENDİNDEN BİLMEK

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde çatı adayı Ekmeleddin  İhsanoğlu ismi etrafında toplanan siyasi partilere karşı Sayın Cumhurbaşkanı çıkmış ve seçimi kazanmıştır. 16 Nisan’da yapılan referandumda MHP’nin de Evet’e destek vereceğini açıklaması üzerine şunu düşündük. Yüzde 51 zaten AK Parti’nin kendi oyu var. Yüzde 13 civarında MHP oyunu hesap edersek yüzde 64 eder. Hadi Meral Akşenercileri çıkaralım yüzde 56 kesin Evet çıkar demiştik. Yüzde 51’de kaldık. Bu oy AK Parti’nin ise MHP’ninki nerede? MHP destek verdiyse AK Parti’nin kayıbı nerede? Şimdi herkes bir yandan bu soruyu soruyor bir yandan da lokal olarak alınan sonuçlara bakarak bazıları ‘Biz çalıştık oran yükseldi’ diye kerameti kendisinden biliyor.

Kimse kimseyi kandırmasın. Bu Sayın Cumhurbaşkanının kendi oyu ile MHP’nin verdiği destek sonucu ortaya çıkan bir tablodur. ‘Erdoğan olmasa vallahi de billahi de oy vermem ben bu teşkilata’ diyen kaç insan tanıyoruz.

Ben gerçek AK Partililerin şimdiden ‘İnşaallah Sayın Cumhurbaşkanı bu konuda kararlı davranır, inşalllah bu 2 yüzlü davrananlar partiden ayıklanır’ diye dua etmeye başladıklarını duyar gibi oluyorum.

Bakıp göreceğiz.

Bu yazı 1542 defa okunmuştur .

Son Yazılar